Muzeum Yanmar

YANMAR MUZEUM powstało w marcu 2013 rokum w Nagahama w Japonii (miejsce narodzin założyciela Yanmar, Magokichi Yamaoka) , by uczcić stulecie działalności.

Goście obiektu na 3000 m2 powierzchni mogą spotkać wiele zabawnych eksponatów edukacyjnych skupionych na tematyce produkcji żywności i wykorzystania mocy. Od maszyn rolniczych, które są dla ludzi źródłem utrzymania  po sprzęt budowlany, który odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju obszarów miejskich. Strefa Energy Zone oferuje możliwość zapoznania się z najnowszymi przyjaznymi dla środowiska systemami oszczędzania energii podczas zabawnej gry dla całej rodziny. Na drugim piętrze znajduje się część warsztatowa, gdzie Zwiedzający mogą wziąć udział w lekcjach gotowania z lokalnych produktów , przede wszystkim z ryżu, lub dowiedzą się więcej o na temat budowy łodzi.

W przeciągu niecałego roku muzeum odwiedziło ponad 100 tys.  turystów z całej Japonii.

Aby uczcić pierwszy rok udanej operacji ,w muzeum otwarto nową sekcję “R&D Zone”, skupiającą się na inicjatywach badawczych i rozwojowych, na której można m.in. zobaczyć symulator koparki, który zapewnia odwiedzającym fantastyczne doświadczenie prawdziwego życia . Pierwszy tego typu symulator zrewolucjonizował proces rozwoju poprzez umożliwienie testowania produktu. Nowa sekcja na pewno zaoferuje gościom niezapomnianych wrażeń, a także pomoże im pogłębić  wiedzę o procesach produkcyjnych Yanmar’a oraz ich najnowszych przedsięwzięć rozwojowych.

Excavator Simulator_jpg_336x600_autocrop_q85

Lokalizacja:
7-35 Sanwacho, Nagahama, Shiga, 526-0055, Japonia

Portal i budynek:
Powierzchnia całkowita 3000 m 2 konstrukcji, dwupiętrowy ze stali