Wyścigi traktorów

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś oraz parafia p.w. św. Bonawentury z Pakości organizuje po raz kolejny Kujawsko-Pałuckie Wyścigi Ciągników.

W zeszłym roku widowisko zebrało 2000 widzów, w tym roku organizatorzy liczą na to że będzie ich dużo więcej.  Zapowiada się wiele emocji sportowych i atrakcji dla uczestników wydarzenia.

Wyścigi odbędą się 26 stycznia 2014r. (niedziela),w Wielowsi w kujawsko-pomorskim.

Przewidziany jest start ciągników w dwóch kategoriach pojazdów – do 80KM i powyżej 80KM. Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch konkurencjach:

· wyścig traktorów na 1/4 mili ze startu wspólnego – wygrywa pierwsza osoba na mecie w danej kategorii, a czas przejazdu zaliczony będzie do klasyfikacji ogólnej.

· czasowa próba sprawnościowa na trasie o długości ok. 600 m – próba wykonana będzie dwukrotnie, a czasy będą zsumowane. Zwycięzcą zostanie zawodnik, który przejedzie dwukrotnie trasę w najkrótszym czasie, w sposób regulaminowy. W przypadku dwóch równych czasów między startującymi, zwycięzcą zostanie ten, który uzyskał lepszy czas pierwszego przejazdu. Próby odbywać się będą na nieutwardzonym polu (off-road). W przypadku braku uczestnictwa w jednej z prób, zawodnik otrzyma punkty karne. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany ilości przejazdów w próbie w zależności od warunków.

Mistrzem Wyścigu zostanie kierowca, który uzyskał najlepsze czasy we wszystkich konkurencjach i zdobył najmniejszą ilość punktów karnych.